
Človek je krhko bitje, ki lahko kaj hitro podleže svojim slabostim in se upre poti milosti, ki ga lahko edina dvigne na pravo raven.
Nadškof Alojzij Cvikl je iskal birmansko skupino, ki bi v njegovi kapeli postavila jaslice...
Tudi naši birmanci so sodelovali v nadškofovi pobudi za jaslice v njegovi kapeli.
Figurice nimajo vidnega obraza, zato si vsak lahko predstavlja ljudi, ki potrebujejo usmiljenje. To usmiljenje prihaja od Jezusa iz jaslic in se izliva na vse ljudi. Usmiljenje je neizčrpno, zato smo še toliko bolj veseli.
Vse jaslice, ki so jih napravili birmanci naše nadškofije si lahko ogledate na razstavi v svetoleti baziliki Matere Usmiljenja v Mariboru in seveda TUKAJ.
Piškotke uporabljamo za izboljšanje naše spletne strani. Z uporabo naše spletne strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke. Podrobne informacije.. | |
| Sprejemam piškotke. Potrditev | |