Kolikor je visoko do neba, tako globoko je do človeka.

Mirko Božič

Župnijski pastoralni svet

Gradiva za člane ŽPS

Spoštovani pastoralni delavci,

na spletni strani Škofijskega urada za laike (http://nadskofija-ljubljana.si/laiki/zps-in-dps/zupnijski-pastoralni-sveti/gradiva/) je poleg ostalih novih prispevkov objavljena PPS projekcija za decembrsko sejo ŽPS.

Vas in člane ŽPS vabim k obisku spletne strani Škofijskega urada za laike (http://nadskofija-ljubljana.si/laiki/), na kateri najdete tudi številne druge novice in k prijavi na e-novice, preko katerih dodatna gradiva namenjen oblikovanju članov ŽPS lahko tedensko prejemate na vaš e-naslov.

Spremljate nas lahko tudi z všečkanjem Facebook strani.

ŽPS – Župnijski svet je skupina župljanov, izvoljenih zastopnikov vernikov določenega naselja, ki pomaga župniku in kaplanu pri vodenju župnije. Iz vsakega naselja je po en zastopnik, le iz večjega naselja jih je več. Sem še spadajo zastopniki Karitas, Peskega zbora, Frančiškove družine, Kolpingove družine, Hospic z spremljanjem ljudi v potrebah, Agape ob srečanjih in štirje ključarji. ŽPS sprejema vse pomembne odločitve v pastoralnem življenju župnije in sprejema določene zadolžitve, ki iz načrtov izhajajo.

V tem okviru deluje tudi Župnijski gospodarski svet v katerem so vsi štirje ključarji, en član ŽPS in dva zunanja sodelavca. Ta skupina sprejema zadolžitve za obnovitvena dela z vsemi stopnjami izvedbe.

Za člane ŽPS s ključarji vedo župljani v vsakem zaokroženem naselju, za ostale člane pa je možno zvedeti v župnijski pisarni.

ČLANI ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA, KLJUČARJI IN GOSPODARSKI SVET ŽUPNIJE SV. LENART V SLOVENSKIH GORICAH za obdobje 2015 do 2020

IZVOLJENI PO NASELJIH

Lenart – sever: Duška Krautič (Prežihova ulica)

Lenart – jug: Franc Kepnik (Lackova ulica)

Jurovska cesta in Malna: Romana Šantl Šalamun in Marjan Sirk

Zg. Žerjavci: Irena Rola

Sp. Žerjavci: Darko Žmavc in Doroteja Rajšp

Sp. Porčič: Darka Kramberger

Radehova: Mirko Sirk (ml.)

Šetarova: Metka Ribič

Lormanje: Jerica Dobaj

Zamarkova: Vinko Bračič

Sp. Partinje: Ivanka Žerjav