Beseda je most, ki združuje,

ključ, ki odpre,

balzam, ki blaži,

lahko pa je tudi zid, ki ločuje,

ključ, ki zaklepa,

strup, ki razjeda...

Oznanila

24. NEDELJA MED LETOM - 15. 9. 2019

Agencija Aritours lepo vabi na 7. slovensko - hrvaško romanje, ki bo v soboto, 19. oktobra 2019, ob 1000 uri v Krašiću, rojstnem kraju bl. kardinala Alojzija Stepinca, da skupaj obhajamo 20-letnico Stepinčeve beatifikacije in 60-letnico njegove smrti. Bl. kardinalu Stepincu smo še posebej hvaležni, ker je na začetku 2. svetovne vojne sprejel 537 duhovnikov-beguncev iz takratne mariborske in ljubljanske škofije, jih razposlal po župnijah in tako mnoge rešil smrti, trpljenja in preganjanja po taboriščih. Informacije dobite v župnišču.

Ta teden pričenjamo z vpisom k verouku za veroučno leto 2019/2020. Vpis in podpisana vpisnica sta pogoj, da lahko otrok obiskuje verouk. Starši ste že iz državnih krogov o tem dobro informirani, da po evropski uredbi ali preprosto GDPR brez Vašega pisnega dovoljenja ne smemo zbirati podatkov o Vašem otroku na področju kateheze. Verouka pa brez zbiranja podatkov – prisotnosti in sodelovanja ni mogoče izpeljati. Zato prosimo, da starši k vpisnim mašam prinesete izpolnjene vpisnice. Po teh mašah bomo imeli kratko srečanje, kjer se bomo pogovorili o letošnjem veroučnem letu. Dobili boste tudi veroučne priročnike za to veroučno leto. Po 22. septembru pa bomo pričeli z rednim veroukom.

Svete maše in vpis veroučencev k verouku bo po sledečem seznamu:

• ponedeljek, 16. 9. 2019, ob 1900 – 7. in 8. razred
  • torek, 17. 9. 2019, ob 1900 – 2. in 3. razred
  • sreda, 18. 9. 2019, ob 1900 – 6. razred
  • petek, 20. 9. 2019, ob 1900 – 4. in 5. razred
  • nedelja, 22. 9. 2019, ob 900 – 1. razred

V nedeljo, 22. 9. 2019, je Slomškova nedelja in hkrati tudi katehetska ter pričetek novega veroučnega leta.

V soboto, 21. 9. 2019, se bodo naši mladi skupaj z nekaj mladimi iz sosednjih župnij odpravili na letošnjo Stično mladih. Odhod avtobusa iz avtobusne postaje v Lenartu je ob 630. Z njimi na avtobusu bo katehet g. Andrej Sraka.

V četrtek, 19. 9. 2019, ob 1830 smo lepo vabljeni k sveti maši v mariborsko stolnico, kjer se bomo skupaj z učenci, dijaki in zaposlenimi iz Zavoda AMS zahvalili za 20. obletnico Slomškove beatifikacije. 19. 9. 1999 ga je sv. papež Janez Pavel II. ob drugem obisku Slovenije razglasil za blaženega. Za ta pomemben dogodek v zgodovini Slovenske cerkve ima velike zasluge tedanji mariborski škof, naš rojak dr. Franc Kramberger.

Skupaj z Osnovno šolo nam je uspelo uskladiti urnike. Upamo, da bodo urniki vsem nam v pomoč za lažje sodelovanje med nami, učenci in starši. V kolikor smo prav vse načrtovali in bili pozorni na vse, bomo z veroukom vedno zaključili do 1500 ure in tako omogočili, da imate popoldne še nekaj časa zase kot družina. Hvala g. ravnatelju Marjanu Zadravcu in katehetom za pripravljenost dogovarjanja in prilagajanja.

Urnik verouka 2019/2020

• 1. razred – v nedeljo ob 900 enkrat na mesec. Katehistinja ga. Sandra Ferk.
  • 2. razred – v petek; prva skupina ob 1315 in druga ob 1405. Katehistinja ga. Renata Peras.
  • 3. razred – v torek; prva skupina ob 1310 in druga skupina ob 1400. Katehistinja s. Majda Tiselj in občasno župnik Marjan Pučko.
  • 4. razred – v petek; prva skupina ob 1310 in druga skupina ob 1400. Katehistinja s. Pavlina Kolbl.
  • 5. razred – v četrtek; prva skupina ob 1310 in druga skupina ob 1400. Katehistinja s. Pavlina Kolbl.
  • 6. razred – v ponedeljek; prva skupina ob 710 in druga skupina ob 1400. Katehet župnik Marjan Pučko.
  • 7. razred – v četrtek; prva skupina ob 710, druga skupina ob 1310 in tretja skupina ob 1400. Katehet g. Andrej Sraka.
  • 8. razred – v petek; prva skupina ob 1310 in druga skupina ob 1400. Katehet g. Andrej Sraka.
  • OPP razred – po dogovoru – prvo srečanje v nedeljo, 22. 9. 2019, ob 900.

Več informacij o samem verouku in vse kar je povezano z njegovo nemoteno izvedbo, si boste lahko prebrali v pismu ob začetku šolskega leta, ki ga bodo starši dobili pri vpisu otrok k verouku. Od nedelje 22. 9. 2019 bo na voljo tudi za ostale župljane, kakor tudi na spletni strani župnije. Naj  nam blaženi škof Anton Martin Slomšek izprosi, da bi tudi preko verouka znali in zmogli prispevati k uresničevanju njegovega stavka: »Sveta vera bodi Vam Luč, materni jezik pa ključ do zveličavne narodove omike.«

Godujejo: jutri Kornelij, papež, v torek Robert Bellarmino, škof, v sredo Jožef Kupertinski, duhovnik, v četrtek Januarij, škof in mučenec, v petek Andrej Kim, mučenec, v soboto pa apostol Matej. Danes teden je 25. nedelja med letom - Slomškova in katehetska nedelja.

Sv. maše v prihajajočem tednu.