Ljudje bi se morali več učiti drug od drugega in manj učiti drug drugega.

P. Ustinov

Verouk in Oratorij

Verouk se do nadaljnjega izvaja na daljavo

Za veroučence – prvoobhajance in birmance.

Trenutno ostajamo na daljavo, čeprav smo se na sestankih dogovorili drugače.

Verouk se do nadaljnjega izvaja na daljavo (po spletu)

10.4.2021  Slovenija  COVID19Kateheza

Vlada je na seji 9. aprila 2021 sprejela nov Odlok o začasni omejitvi kolektivnega uresničevanja verske svobode v Republiki Sloveniji (https://www.uradni-list.si/_pdf/2021/Ur/u2021055.pdf), po katerem je izvajanje verouka (kateheze)možno samo na daljavo oz. preko spleta.

Dokler vlada ne bo sprejela ustreznega odloka in dovolila versko izobraževalno dejavnost velja, da je izvajanje verouka in drugih pastoralnih dejavnosti »v živo« prepovedano. Razlog za prepoved izvajanja verouka je v tem, da pri verouku prihaja do mešanja otrok iz različnih razredov oz. šol, kar lahko dodatno vpliva na širjenje epidemije. Vlada bo Odlok o začasni omejitvi kolektivnega uresničevanja verske svobode v Republiki Sloveniji preverila naslednji teden in ga glede na epidemiološke razmere dopolnila. Posamezne škofije so že oz. bodo pripravile navodila za obhajanje prvih svetih obhajil in birm ter jih posredovale duhovnikom.

Vir: https://katoliska-cerkev.si/

Kateheti smo se dogovorili, da bomo to veroučno leto zaključili vsebinsko na daljavo.

Zaključek veroučnega leta pa je načrtovan z mašo vsakega oddelka posebej.

Kateheza otrok in mladine (verouk) se do nadaljnjega redno izvaja na daljavo, po odločitvi župnika pa se lahko izvaja tudi »v živo«, vendar ob smiselnem upoštevanju Odloka o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (Uradni list RS, št. 20/21) ter smiselnem upoštevanju Priporočil Slovenske škofovske konference za izvajanje župnijske kateheze (verouka) v katehetskem letu 2020/21. To pomeni omejitev števila udeležencev na deset (10) veroučencev, tedensko testiranje katehetov in upoštevanje higienskih navodil oz. priporočil NIJZ.

URNIK VEROUKA za šolsko leto 2020/2021

2. skupina v petek ob 1310

župnik Marjan Pučko

OPP razred

V kolikor je možno se vključijo k verouku svoje generacije, v nasprotnem primeru se dogovorite z župnikom.

TUKAJ si lahko preberete tudi priporočila SŠK ob začetku veroučnega leta.

RODITELJSKI SESTANKI

Oratorij 2019

od 25. do 30. junija 2019

"IMAŠ MOČ"

Letošnji Oratorij na kratko:

- število otrok: 151

- število animatorjev: 49

- število pomočnic v kuhinji: 9

- družine, ki so kuhale: 6

Iskrena hvala:

- vodju g. katehistu Andreju za skrbno vodenje in animiranje sodelujočih za pripravo katehez in iger, hvala tudi ga. Marini za to delovno vzdušje cele družine,

- gospem, ki ste pomagale pri delitvi prehrane in pospravljanju,

- našim gostincem v »Gostišču 29«, gostišču Petovar, gostinski dejavnosti Mirka Sirka,

- družinam Senekovič in Jančič,
- občini Lenart, ki je prispevala vso sadje in sokove,
- OŠ Lenart,
- Centru Slovenskih goric,
- gasilcem,
- g. župniku Martinu - Veliko Srce naše župnije,
- vsem, ki ste tako ali drugače podpirali projekt Oratorij sv. Lenart.

Oratorij 2018

od 25. junija do 1. julija 2018

"ENO JE POTREBNO"

Ob koncu letošnjega oratorija naj gre zahvala Vam starši, ki ste nam zaupali 122 otrok.
Iskrena hvala:

- vodjem in organizatorjem: družini Marine in Andreja Sraka ter 35 animatorjem,

- vsem dobrim družinam iz Lenarta, ki ste nam stali ob strani s pripravo hrane, s pecivom, sadjem, sokom...: družinam Senekovič, Bunderla, Žekš, Gomza, Polič, Dobaj, Razlag, Titan, Ivanki Žerjav ter mnogim drugim,
- občini Lenart,
- OŠ Lenart,
- Centru Slovenskih goric,
- VDC Polž Maribor,
- našim trem kuharicam: Majdi, Mariji in Mojci,
- g. župniku Martinu - Veliko Srce naše župnije,
- vsem, ki ste tako ali drugače podpirali projekt Oratorij sv. Lenart.

Oratorij 2017

od 27. junija do 2. julija 2017

"DOTIK NEBES"

Iskreni Bog povrni za zelo lep letošnji Oratorij: voditelju katehetu Andreju Sraki in njegovi družini, 23 animatorjem, številnim darovalcem peciva, pijače, sadja, kruha.

Iskrena hvala gostincem: družini Bunderla, Žekš in Mirku Sirku, kakor tistim sodelavkam v župnijski kuhinji.

Hvala občini Lenart za dobrine in uporabo prostorov ter OŠ Lenarti za pripravljenost posoditi prostore. Hvala gasilcem. Hvala pa tudi tistim, ki ste potrpeli zaradi živžava 93 otrok.

12. ORATORIJ ŽUPNIJE SV. LENART

od 11. do 15. julija 2016

"ZDAJ GRE ZARES!"

Naslovnica2016 mala 1

Od 11. 7. do 15. 7. 2016 je v naši lenarški župniji potekal Oratorij. Vodili so ga: s. Zalika Svenšek, s. Pavlina Kolbl, gospod kaplan Marjan Pučko, deset vrlih animatorjev in sodelavci v pripravi in delitvi hrane, sadja in sladkarij.

11. ORATORIJ ŽUPNIJE SV. LENART

od 25. do 28. junija 2015

"Hočem biti svet"

Plakat oratorij2015

Poln lepih vtisov se je v nedeljo, 28. junija 2015, zaključil štiridnevni oratorij, katerega se je udeležilo štirideset otrok in dvanajst animatorjev, vodili pa sta ga s. Zalika Svenšek in s. Pavlina Kolbl.

10. ORATORIJ ŽUPNIJE SV. LENART

"Na tvojo besedo"

Na tvojo besedo uvodna

Oratorij 2013

9. Oratorij Župnije

Sv. Lenart

1. julij – 5. julij 2013

Oratorij2013

»BOG JE Z NAMI!«

Oratorij 2012

Kako smo se imeli na Oratoriju 2012, si lahko pogledate na naslednji POVEZAVI.