Srce ima razloge, ki jih um ne razume.

B. Pascal

Mladi in skavti

Šola za animatorje

Februarja in marca je v Vrbjah pri Žalcu potekala šola za animatorje, iz Lenarta pa smo se je udeležile tri učenke devetega razreda. Oba vikenda sta bila zelo poučna, spoznale pa smo tudi mnogo novih ljudi in štiri krasne animatorke.

Začetek prvega vikenda, ki je potekal od 21. do 23. februarja, je bil malce zastrašujoč, saj nismo nikogar poznale, ostali udeleženci pa so se poznali že od prej. Ob prihodu smo na list papirja kreativno napisali svoje ime, te liste pa smo nato obesili na vrv v prostoru. Ker smo bile edine iz mariborske škofije, smo bile na začetku bolj zadržane sredi vseh Celjanov in Velenjčanov, a smo se zaradi spoznavnih dinamik (različne igre, bansi, likovna ustvarjanja itd.) in dela po skupinah hitro spoznali in začetna sramežljivost je izginila.

Gremo mi po božje

V našem župnišču je v soboto, 12. 4. 2014, od 900 do 1500 potekala delavnica za mlade Gremo mi po Božje, ki se je je udeležilo nekaj več kot 30 mladih iz naše župnije.

Skavti

Uvodna skavtska maša 2015

Skavti 2015

V nedeljo, 11. oktobra 2015,  so ob 1500 naši Slovenjegoriški skavti pričeli z novim skavtskim letom v cerkvici v Radehovi.

74Pri skavtski maši so sprejeli v sredino nove skavtske člane.

45Kljub dežju je bilo pestro in zanimivo.

671450525452Foto: Maksimilijan Krautič

Več fotografij si pa lahko ogledate v GALERIJI.

Uvodna skavtska maša 2014

V nedeljo 12. 10. 2014, so imeli naši Slovenjegoriški skavti začetek novega skavtskega leta ob 1500 pri cerkvici v Radehovi.  skavti9

Pri skavtski maši so sprejeli v svojo sredino nove člane, od 3. razreda naprej. skavti14

skavti23

skavti32

Foto: Maksimilijan Krautič

Več fotografij si lahko ogledate v GALERIJI.

skavtje

Skavti se srečujejo vsako soboto ob 18.00 ali po dogovoru.

Slovenjegoriški skavti:

Izdelava adventnih venčkov

Kot vsako leto, smo se tudi letos skavti iz Slovenskih goric 1 zbrali ter izdelali prek 130 adventnih venčkov. Nabrali smo različno zelenje, okraske (storže, želode, gobe, kamenčke…) ter se pet dni posvetili izdelovanju.

Mladi

Mladinci z animatorji se srečujejo po dogovoru in kontakt je mogoč z gospodom duhovnim pomočnikom Marjanom Pučkom.

Aktualna spletna stran za mlade  Mladi.net

Srečanje za mlade

V soboto, 8. februarja 2014, bo ob 1900 v našem župnišču srečanje za mlade:

- od 9. razreda naprej,

- za tiste, ki so opravili animatorsko šolo in

- druge animatorje v naši župniji.