Toliko skrbi nas tlači … Ali ni do pike vse enako, kot pri nevernih?
Skrbi ostanejo, toda v drugačni luči! V luči zaupanja, da svoje skrbi NANJ preložimo.

mgr. Lojze Kozar

Vrtnice, mesec junij

Od sobote, 1. junija, nam je zopet dano biti zjutraj pri vrtnicah.

vrtnice

Kakor imamo v maju šmarnice, ki so posvečene Materi božji, tako imamo v juniju vrtnice na čast Srcu Jezusovemu.

Po Mariji k Jezusu! V cerkvi junija sicer ne moremo pričakovati tako številne udeležbe, kakor je maja pri šmarnicah.

Vendar je v vsaki župnijski cerkvi redno vsaj nekaj ljudi, ki hodijo vsak dan k maši in so hvaležni za pobožnost vrtnic. Poleg tega je veliko vernikov, ki ne morejo v cerkev in vrtnice lahko preberejo doma.

Junijsko pobožnost v čast Srcu Jezusovemu so prvič obhajali leta 1833 v Franciji.

Sto let pozneje so jo začeli uvajati pod imenom »vrtnice« tudi pri nas. Po večdesetletni prekinitvi zaradi povojnih razmer so vrtnice v Cerkvi na Slovenskem pred nekaj leti zopet zacvetele.

Češčenje Srca Jezusovega je po nauku okrožnice »najbolj dovršeno praktično izpovedovanje krščanske vernosti«.

S tem češčenjem se bo vrnila vernost v naše dostikrat tako zelo razkristjanjene domove.

Jezus nas bo pritegnil k svojemu odprtemu Srcu in nam podaril neizčrpne zaklade svoje ljubezni.

Tako bomo znova in znova veseli zajemali iz tega vrelca božje dobrote obilje milosti.