Sv.Lenart.jpg

Misel

Adventni venčki skavtov

Kot vsako leto, smo se tudi letos skavti iz Slovenskih goric 1 zbrali ter izdelali prek 130 adventnih venčkov. Nabrali smo različno zelenje, okraske (storže, želode, gobe, kamenčke…) ter se pet dni posvetili izdelovanju. Zelenje smo dobili iz različnih virov. Prvič smo se zbrali v torek, 26. 11. 2013, ob 1700. Vsak se je potrudil, da bi prišel vsaj en dan. Prvi dan smo naredili 18 čudovitih venčkov, a je bilo to premalo, da bi dosegli naše cilje, zato smo se naslednji dan res potrudili. Naredili smo jih 26. Po uspešno zaključenem dnevu smo dobili zagon. Tako smo pletli vse do petka. V soboto smo se zbrali ob 900 in venčke okrasili. Pridno smo delali ves dan, dobili nekaj žuljev in opeklin, vendar smo ponosni na opravljeno delo. Obiskali smo 6 župnij, kjer so venčki šli kot za med. S prostovoljnimi prispevki, ki smo jih zbrali, bomo nabavili poletne torbe in potrebno opremo. Po trinajstih letih izdelovanja venčkov smo si pridobili veliko izkušenj, videli, da ljudje cenijo naše delo, med seboj pa smo se še bolj povezali in okrepili skavtskega duha. 

 
Lara Župec in Jan Breznik

 

Spodaj so trije utrinki, več pa si jih lahko ogledate v galeriji.

 

vencki1

 

dsc01426

 dsc01432

 

 

Piškotke uporabljamo za izboljšanje naše spletne strani. Z uporabo naše spletne strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..

Sprejemam piškotke.

EU Cookie Directive Module Information