Beseda je most, ki združuje,

ključ, ki odpre,

balzam, ki blaži,

lahko pa je tudi zid, ki ločuje,

ključ, ki zaklepa,

strup, ki razjeda...

Izbor mašnega vina

Mašno vino Župnije sv. Lenart v Slov. goricah

Na god sv. Janeza evangelista, 27. decembra, vsako leto blagoslavljamo vino v naši cerkvi. Posebej je izpostavljena prošnja, da bi vinsko trto cenili, jo z veseljem obdelovali in gojili to žlahtno blago. Najpomembnejša utemeljitev je, da je Jezus Kristus priporočal vino za duhovno pijačo, v kateri želi biti navzoč med nami pri vsaki sv. maši.

dscf2347

dscf2349dscf2356

Tudi naš Blaženi Anton Martin Slomšek nam priporoča najlepše ravnanje s trto in vinom, tako da nas naj v veselje vodi.

dscf2374

dscf2376

Hvaležni smo našim vinogradnikom in vsem sodelujočim pri izboru mašnega vina Župnije sv. Lenarta v Slovenskih goricah.

dscf2392

dscf2395

dscf2402

Duhovnika Marjan in Martin s sodelavci ŽPS.

Več fotografij si lahko ogledate v GALERIJI.

Fotografije: Foto Tone