Če v srcu ni božjega ognja, njegove ljubezni, njegove miline, kako naj mi, ubogi grešniki, ogrejemo srca bližnjih?

papež Frančišek

Lenarška in zahvalna nedelja, 5. november

Velik Bog lonaj ob Lenartovi in zahvalni nedelji.
 lenart8
Hvala članom župnijskega pastoralnega sveta in gospodarskega sveta za pomoč pri načrtovanju letošnjega Lenartovega.
Hvala vsem, ki ste spletali vence - vaščanom Sp. Partinja in Radehove.
Hvala vsem, ki ste v soboto očistili našo župnijsko cerkev ter okolico in jo tako pripravili za današnjo slovesnost.
Hvala g. Ivanu Vajngerlu, ki je spletel zvon, kljub poškodbi med tednom.
Hvala Tjaši Peserl Dvoršak - Dekorista za okrasitev cerkve.
Hvala voditeljem animatorsko mladinske skupine - Timoteji, Lei in Hani ter animatorjem, da ste sodelovali s petjem pri večerni maši.
Hvala organistu Maticu in zborovodkinji Mateji ter pevkam in pevcem za petje pri osrednji slovesni maši.
Hvala ge. Majdi Kuhar, ge. Stanki Rebernik in g. Janku Jančiču za vso delo v kuhinji in postrežbo gostov.
Hvala stalnemu diakonu g. Darku Žmavcu za vso pomoč pri bogoslužjih.
Hvala voditelju duhovne obnove in voditelju žegnanske slovesnosti dr. Miranu Sajovicu za vse nagovore in vzpodbude.
Hvala g. županu mag. Janezu Krambergerju in občini Lenart, da smo skupaj praznovali Lenartovo.

lenart7

Velika zahvala Vam spoštovani župljani za vso sodelovanje in da ste z odprtim srcem odgovorili na pobudo, da nabirko namenimo za eno izmed družin, ki je bila prizadeta v letošnjih neurjih in jim je odneslo čisto vse. Da na ta način tudi v dejanju posnemamo našega zavetnika sv. Lenarta, da na konkreten način pomagamo iz verig, ki so nastali v današnjem času...
lenart6
Hvala v imenu g. Edija Jurjevca in družine Zager, ki so bili z nami. Darovali ste 3650,88 EUR.
V imenu družine, g. Edija ter tudi obeh škofov nadškofa Alojzija in škofa Maksimilijana iskren Bog lonaj za dar.

Celjski škof msgr. Maksimilijan Matjaž, iz katere škofije je družina, je v zahvali zapisal: »To pa je res konkretno praznovanje župnijskega praznika in konkretna vera! Se ti zahvaljujem za takšno odprtost in pogum! Sem prepričan, da bo takšna velikodušnost obrodila sadove. Ne samo pri tistih, ki ste jih obdarovali, ampak tudi pri darovalcih. Verjamem, da vas je tudi Edi s svojim ognjem in velikodušnostjo navdušil. Je postal pravi pričevalec na tistem koncu. Dobro bi bilo morda, da tudi vi o tej vaši akciji še kje pričujete. To je namreč odraz vere Božjega ljudstva, ki jo želi spodbujati tudi sinodalna prenova. Blagoslova in vse dobro ti želim! Oglasite se ob priložnosti še kaj v Celju! Maksimilijan«
 lenart3

Največja zahvala našemu zavetniku sv. Lenartu in Vsemogočnemu Bogu, ki nam je dal po svoji milosti to doživeti.

Sv. Lenart, prosi za nas!
lenart9
Več fotografij si lahko ogeldate TUKAJ.
foto: Marjan Pučko in foto Askari