Življenje ti bo vedno prineslo težave. Tvoja pa je odločitev ali se boš zaradi njih jokal in obupal ali se potrudil in jih rešil.

Župnijsko romanje k župnijskemu zavetniku sv. Lenartu v Saint Leonard de Noblat v Franciji, 2022

Saint Leonard

»Sveti Lenart je svetnik, ki je zlasti od 15. stoletja dalje slovel v južni Nemčiji kot velik ljudski priprošnik in zavetnik v sili in je tudi na Slovenskem deležen velikega češčenja.«

Naša župnija in tudi mesto ter občina tudi nosita ime po njem, zato je prav, da poromamo k njemu in se mu priporočimo v varstvo in priprošnjo.

Romali bi v okviru agencije Aritours.

Cene romanja trenutno ne moremo okvirno povedati, ker hoteli še niso sporočili cen za naslednje leto.

Mesto Saint Leonard de Noblat, kjer je sv. Lenart postavil samostan ter bil opat, je od nas oddaljeno malo več kot 1400 km, zato bi romanje bilo 5-dnevno.

Na seji ŽPS in GS smo postavili okvirni datum, da bi bilo romanje od 30. maja do 3. junija 2022.

Dogovorili smo se, da do konca decembra zbiramo informativne prijave vseh, ki bi želeli na romanje in v kolikor bo zainteresiranih vsaj za polovico avtobusa bomo nadaljevali z nadaljnjimi pripravami romanja.

Vabljeni vsi, ki bi želeli na to romanje, da to sporočite župniku ali po spletnem obrazcu TUKAJ.