Na svetu je dovolj bogastva za nas vse, če bi le imeli oči, da bi ga videli, in srce, da bi ga ljubili, in roko, da bi jemali tudi zase ...

L. M. Montgomery

Naša župnija v virtualnem svetu zaprtja cerkva

ŽUPNIJA V VIRTUALNEM SVETU V ČASU PONOVNEGA ZAPRTJA CERKVA

A. PRENOSI SVETIH MAŠ NA FACEBOOK STRANI ŽUPNIJE

Škofje poudarjajo, da spremljanje prenosa svete maše po spletu ali drugem mediju ne pomeni občestvenega in zakramentalnega obhajanja svete evharistije.

V internetni brskalnik vtipkate naslov www.facebook.com/zupnijalenart

Ob urah prenosa, bo viden video okvir pri katerem bo pisalo live, kar pomeni v živo in tam kliknete predvajaj in že ste povezani z župnijsko cerkvijo.

Urnik maš je med tednom ob 1800 uri in ob nedeljah ob 800 uri.
Med mašo vabljeni k čim bolj aktivnemu sodelovanju in v času obhajila k duhovnemu obhajilu.

Molitev papeža Frančiška za prejem duhovnega obhajila

Pod tvojimi nogami o moj Jezus, poklekam in ti ponujam kesanje svojega skrušenega srca,

ki se ponižuje v svoji ničnosti pred Tvojo sveto navzočnostjo.

Častim te v Zakramentu Tvoje ljubezni z željo,

da te prejmem v svoje ubogo bivališče, ki ti ga ponuja moje srce.

V pričakovanju sreče zakramentalnega obhajila te hočem imeti vsaj v duhu.

Pridi k meni, moj Jezus, da bom jaz prišel k tebi.

O, da bi tvoja ljubezen vnela vse moje bitje tako za življenje kot za smrt.

Verujem v Te, upam v Te, ljubim Te nad vse.

Amen.

Po zaključku vsake maše vabljeni, dokler še ni razglašena epidemija in je dovoljeno gibanje k prejemu obhajila v župnijsko cerkev.

Med tednom bom v cerkvi še približno 20 minut, ob nedeljah pa od 900 ure do 1100 ure. V kolikor pa bi kdo želel izven tega urnika, me naj predhodno pokliče.

Sveto obhajilo1

Prosim prihajajte posamezno ali v družinah. Največ v cerkvi je lahko 9 oseb naenkrat.

Pred prejemom in po prejemu ohranjajmo medosebno razdaljo vsaj 5 metrov in se ne družimo med sabo.

B. VIDEO SREČEVANJA ŽUPLJANOV

Povabim Vas k večernim molitvam preko računalnikov ali mobilnih telefonov. Ker nas večina uporablja android sistem, bi zato izkoristili Googlovo storitev v pomoč pri video konferencah – Google meet.

1. Za uporabnike računalnikov

V internetov brskljalnik kopiraš povezavo do dogodka in klikneš pridruži se.

Potem dopolniš v kolikor te računalnik karkoli povpraša.

2. Za uporabnike mobilnih telefonov

Prenos aplikacije Meet

1. Obiščite Trgovino Play (Android) ali trgovino App Store (Apple® iOS®).
  2. Prenesite in namestite aplikacijo Google Meet google meet.
  3. V napravi se dotaknite ikone aplikacije Google Meet google meet, da jo odprete.

Klici se sinhronizirajo v vseh napravah, zato lahko videoklic začnete v eni napravi in ga nadaljujete v drugi.

Začenjanje sestanka v aplikaciji Meet

1. Odprite aplikacijo Meet google meet .
  2. Dotaknite se možnosti  +  »Nov sestanek«, da začnete sestanek, ali pa se dotaknite možnosti tipkovnica  »Koda sestanka« in vnesite kodo sestanka. Uporabniki z računom za G Suite lahko vnesejo tudi vzdevek.
  3. Dotaknite se možnosti Pridruži se sestanku.

Preko teh tehnologij Vas vabim k skupni večerni molitvi večernic in enkrat na teden k medsebojnemu pogovoru. Res je, da je pomemben fizični stik, a ko ta ni možen je veliko pomembno, da se lahko vidimo in slišimo ter si izmenjamo kako besedo.

K molitvi večernic Vas vabim vsak večer ob 2000 uri.

Povezava do večernih molitev je:

https://meet.google.com/gkc-zteh-nir ali koda gkc-zteh-nir

Pogovor med župljani, mišljen je naš medsebojni pogovor o raznih stvareh in morda tudi o kakšnem verskem vprašanju, pa bi bil ob četrtkih od 1900 ure naprej.

Povezava do pogovora je:

https://meet.google.com/sjb-tnfm-dix ali koda sjb-tnfm-dix

Preko google meet me je možno tudi poklicati, da se pogovarjamo tako, da se vidimo.

Spletna mesta, ki so nam lahko v duhovno obogatitev:

1. Hozana.si – dnevna Božja beseda ter dnevno molitveno bogoslužje – www.hozana.si
  2. Evharistija.eu – stran je nastala prav v tem času preizkušnje, da bi bile duhovne vsebine na enem mestu.Vsak dan je predstavljen tudi svetnik dneva. www.evharistija.eu
  3. Pastoralni portal Pridi in poglej – www.pridi.com

Povabljeni tudi še k kakšni drugi pobudi, preko katere župnija bomo lažje ohranjali našo župnijsko povezanost. Na žalost v tem času morajo biti naša srečanja virtualna. Predlagajte prosim svoje pobude in želje na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali na 031/349-805.

Bolj bomo sedaj vztrajali pri virtualnih srečanjih, prej nam bodo dovoljena tudi fizična.

Vsem nam voščim blagoslovljene dneve preizkušnje, ki nam naj prinesejo obilje Božje bližine in Njegovih vzpodbud.

Marjan Pučko, župnik