Sv.Lenart.jpg

Misel

Kdor vero izgubi, vse izgubi:

luč mu ugasne sredi trde noči.


bl. A. M. Slomšek

Deli JEZUSA - Post 2020

 

 VSTANI!

 Geslo Vstani! hoče poudariti možnost, da v postu na novo zaživimo, se prenovimo. Spodbuja, da se zganemo, da vstanemo “s kavča” svoje udobnosti in stopimo na pot. Začetek je ponavadi težak, a z Bogom bo šlo, pri Bogu ni nič nemogoče. On je tisti, ki nas dviga, ki komaj čaka, da vstanemo iz svojega greha in oblečemo novega človeka. Toda preden bomo lahko oblekli novega človeka, je potrebno sleči starega. Da bi spoznali, kaj je “staro”, odveč, kar nam ne prinaša prave sreče, se je potrebno napotiti za Jezusom. Na poti je pomembna vztrajnost in potrpežljivost, zato nas boste vi kot pričevalci s svojimi zgodbami spodbudili, k dobremu, k temu, da si od Boga izprosimo pogum, da začnemo; spodbujali nas boste, naj ne obupujemo, temveč vedno znova »vstajamo«, se hranimo z Božjo besedo in nadaljujemo pot za Jezusom.

 Deli post20
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Piškotke uporabljamo za izboljšanje naše spletne strani. Z uporabo naše spletne strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..

Sprejemam piškotke.

EU Cookie Directive Module Information